صفحه اول معـــرفي خبــــرها پرسش و پاسخ تالار گفتگو دانلود پيونـــدها تماس با ما
 
 
 
 
 
  دروس و منابع
 

دكتري مهندسي صنايع كد 2350
 
به نام خدا
پيش از معرفي منابع دروس كنكور دكتري صنايع، ارائه توضيحاتي در رابطه با دروس ضروري به نظر ميرسه. مطالعه و كسب آمادگي براي كنكور دكترا در واقع نوعي مرور و يادآوري محسوب ميشه، بخصوص براي كساني كه با فاصله ي كمتري از زمان اتمام دوره ي كارشناسي ارشد، قصد ورود به دوره دكترا و شركت در كنكور را دارند.
اگر نگاهي به نتايج كسب شده توسط داوطلبان سالهاي قبل داشته باشيم، دروس تخصصي و زبان جزو دروسي هستند كه نقش بسيار مهمي در جا به جايي رتبه ها ايفا ميكنند. همين موضوع در مورد كنكور كارشناسي ارشد نيز صادق است. البته اين به معناي بي اهميت بودن ساير دروس نمي باشد. داوطلبين بايد در هر درس حد متوسطي از نمره را كسب نمايند.
 
 
دروس تخصصي كنكور دكتري عبارتند از:
آمار و احتمال مهندسي
تحقيق در عمليات 1 و 2
طراحي سيستمهاي صنعتي
از آنجايي كه تعداد دروس مجموعه ي تخصصي نسبت به كنكور ارشد كمتر بوده و موارد 1 و 2 دروس مشترك با كنكور ارشد ميباشند، بنابراين داوطلبان گرامي ميتوانند از همان منابع ارشد خود استفاده نمايند. در ادامه نيز منابعي معرفي خواهند شد.در واقع سطح سوالات تا حدي مشابه كنكور ارشد ميباشد كه البته در سالهاي مختلف اين روند متغير بوده است و هر سال از درجه سختي متفاوتي برخوردار بوده است.
در ادامه ي اين بخش منابع مفيد كنكور دكتري مهندسي صنايع معرفي خواهند شد.
 
منابع آزمون دكتري مهندسي صنايع كد 2350
 
زبان عمومي و تخصصي
504 absolutely essential words  

        Essential words for TOEFL   استيون ماتيسن انتشارات پيك زبان
Barron’s 1100 words    

GRE words     

زبان عمومي آرمان اشراقي نگاه دانش (فقط قسمت گرامر مطالعه شود)
 
 نكته:همانطور كه در نكات بالا نيز ذكر شد، براي داوطلبان كنكور دكترا، استفاده از منابعي چون 504 كمي سطحي و ابتدايي به نظر ميرسد، به استثناي كساني كه تا بحال موفق به تقويت زبان خود نشده و قصد دارند كه از ابتدا به تقويت زبان خود بپردازند. براي اين افراد توصيه ميشود كه مطالعه زبان را خيلي زودتر از بقيه دروس شروع نمايند تا بتوانند به حد مطلوبي از آمادگي تا زمان كنكور برسند. بنابراين توصيه ميگردد كه داوطلبان گرامي با توجه به سطح زبان خود، اقدام به تهيه منابع فرمايند.
موفقيت در زبان كنكور بستگي زيادي به دايره لغات شما هم عمومي و هم تخصصي داره. اگر با سيستم جعبه لايتنر قبلا كار كرديد و نتيجه گرفتيد، ميتونيد با استفاده از نرم افزار J Memorizer با همون كاركرد مشابه و بالطبع ساده تر از اون، تا حد زيادي لغات رو به خاطر بسپاريد.
 
آمار و احتمال مهندسي
دو جلد كتاب تست آمار و احتمال مهندسي دكتر مجيد ايوزيان انتشارات ترمه
2000 تست آمار و احتمال مهندسي دكتر مجيد ايوزيان، ميثم حدادي انتشارات نگاه دانش
 
 
تحقيق در عمليات 1
تحقيق در عمليات مازيار زاهدي سرشت، شهرزاد خسروي انتشارات نگاه دانش
جزوه تحقيق در عمليات 1 مازيار زاهدي سرشت موسسه پژوهش ( در صورت تماس با موسسه، امكان ارسال جزوات براي داوطلبان وجود دارد)
300 تست تاليفي و آزمون تحقيق در عمليات 1 مازيار زاهدي سرشت انتشارات پوران پژوهش
2000 تست تحقيق در عمليات 1 و 2 مازيار زاهدي سرشت انتشارات نگاه دانش (اين كتاب شامل 3 جلد است كه جلد اول شامل تستهاي تاليفي، و دو جلد بعدي جمع آوري تستهاي كنكورهاي سراسري و آزاد مي باشد)
 
 
تحقيق در عمليات 2
كتاب تحقيق در عمليات 2 دكتر آريانژاد، دكتر سجادي انتشارات دانشگاه علم و صنعت
جزوه تحقيق در عمليات 2 مازيار زاهدي سرشت موسسه پژوهش ( در صورت تماس با موسسه، امكان ارسال جزوات براي داوطلبان وجود دارد)
2000 تست تحقيق در عمليات 1 و 2 مازيار زاهدي سرشت انتشارات نگاه دانش (اين كتاب شامل 3 جلد است كه جلد اول شامل تستهاي تاليفي، و دو جلد بعدي جمع آوري تستهاي كنكورهاي سراسري و آزاد مي باشد)
 
طراحي سيستمهاي صنعتي
طراحي سيستمهاي صنعتي دكتر بشيري (استاد دانشگاه شاهد)
 
    نكته: تا كنون تنها منبع معرفي شده براي اين درس، تنها كتاب فوق ميباشد و سوالات مطرح شده در كنكور نيز تا كنون از همين كتاب استخراج شده است. حتي در مواردي مثالهاي كتاببدون كوچكترين تغيير در اعداد و جوابها عينا در سوالات آورده شده است. اما در سالهاي آينده ممكن است از كتاب هيراگو كه ترجمه آن نيز به بازار عرضه شده است در طراحي سوالات استفاده گردد. بنابراين لازم است داوطلبان گرامي در اين زمينه اطلاعات بيشتري كسب نمايند. كتاب طراحي سيستم هاي صنعتي تاليف هيراگو كه منبع تدريس همين درس در دانشگاه تهران نيز ميباشد، اين امكان را فراهم مي آورد كه داوطلبان گرامي در صورت نياز علاوه بر مطالعه كتاب اصلي، به جزوات تدريس شده اين درس مراجعه فرمايند. (جزوه درس طراحي سيستمهاي صنعتي دكتر رضا توكلي دانشكده مهندسي صنايع دانشگاه تهران)
 
هوش و استعداد تحصيلي
هوش و استعداد تحصيلي احمد صداقت انتشارات نگاه دانش
هوش و استعداد تحصيلي مهندس عرفانيان انتشارات نگاه دانش
 
    نكته مهم: از ديدگاه اينجانب، استعداد تحصيلي درسي است كه هيچيك از منابع معرفي شده در بالا نميتواند كمك شاياني به موفقيت شما در كنكور نمايد!! اما اين به معناي حذف كامل اين درس از مطالعات شما نمي باشد!مطالعه ي منابع فوق و يا هر منبع ديگري مرتبط با اين درس، يك "ديد" كافي نسبت به نوع سوالات و فرمت آنها به شما خواهد داد و در واقع تمريني براي داوطلبان خواهد بود تا از قبل با چنين سوالاتي آشنا بوده و در جلسه كنكور با روند پاسخ دهي به آنها آشنا باشند. اما از آنجايي كه نوع سوالات استعداد تحصيلي ويژه داوطلبان فني و مهندسي با ساير رشته ها متفاوت بوده و تا كنون نيز كتابي ويژه اين داوطلبين به بازار ارائه نشده است، بخصوص بخش سوالات تجسمي كه ويژه داوطلبان فني و مهندسي ميباشد به طور كامل در هيچيك از منابع فوق پوشش داده نشده است، لازم است كه داوطلبان از منابع موجود در بازار تهيه نموده و مطالعه فرماييد. اين عمل شما را با نوع سوالات آشنا مينمايد.
اميد است كه در سالهاي آتي شاهد انتشار كتب مناسب كنكور دكتراي دانشجويان فني و مهندسي در زمينه هوش و استعداد تحصيلي نيز باشيم.
 

 
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به امیر حسام بهروز باشد.
طراحي و پياده سازي توسط شركت مهندسي آتيه پرداز